جهان اسکریپت

دانلود رایگان اسکریپت و قالب و افزونه

دانلود رایگان افزونه Gravity forms Persian Characters، ورود کاراکتر فارسی

دانلود رایگان افزونه Gravity forms Persian Characters، ورود کاراکتر فارسی

جهت خرید و دانلود این محصول کلیک کنید

افزونه Gravity forms Persian Characters | افزونه اجبار ورود کاراکتر فارسی در گرویتی فرم 

بسیاری از مشتریان محترم راست چین از ما سوال می کردند که آیا می تواند در گرویتی فرم کاری کرد که کاربر فقط بتواند حروف فارسی را تایپ کند. به عبارت دیگر آیا می توان صفحه کلید را برای یک فیلد ورودی متن به صفحه کلید فارسی محدود کرد و امکان وارد کردن حروف انگلیسی در آن وجود نداشته باشد.

از آنجایی که طلوع ارتباطات بسیاری از محصولات خود را براساس نیاز و خواسته طراحان سایت منتشر می کند اقدام به طراحی یک محصول ایرانی جامع در زمینه ورودی فارسی و ورودی انگلیسی فیلد های متنی گراویتی فرم کرده است.

افزونه Gravity forms Persian Characters

به کمک افزونه Gravity forms Persian Characters می توان فیلدهای ورودی متن گرویتی فرمز را که شامل فیلد متن تک خطی و فیلد متن پاراگرافی است محدود به کارکترهای صفحه کلید فارسی یا محدود به کارکترهای انگلیسی کرد. پس از نصب این  افزونه وردپرس فرم ساز در تنظیمات فیلد متن تک خطی و فیلد متن پاراگرافی و در تب پیشرفته گزینه ای با عنوان تنظیمات کارکتر اضافه می شود.

افزونه ورودی فارسی گرویتی فرمز

با نصب افزونه وردپرس ورودی متن فارسی گرویتی فرم یک قسمت با عنوان تنظیمات کارکتر به فیلد اضافه می شود که می توانید تنظیمات مورد نظر خود را روی فیلدهای متنی فرم اعمال کنید. این قسمت دارای گزینه های زیر می باشد:

صفحه کلید همیشه فارسی

بسیاری از کاربران و طراحان سایت وردپرس قصد دارند فیلدی را به فرم اضافه کنند که در آن فقط بتوان کارکترهای صفحه کلید فارسی را تایپ کرد. با انتخاب این گزینه کاربر فقط کارکترهای صفحه کلید فارسی را می تواند وارد کند. حتی اگر زبان صفحه کلید ویندوز هم انگلیسی باشد بازهم فارسی تایپ می شود

جلوگیری از وارد کردن حروف انگلیسی

این گزینه در افزونه ورودی فارسی گرویتی فرم با گزینه قبلی بسیار شبیه است. تفاوت آن این است که کاربر مجاز به وارد کردن تمامی کارکترها به غیر از کارکتر حروف انگلیسی می باشد. در صورت تایپ کردن حروف انگلیسی پیام خطا ظاهر می شود.

جلوگیری از وارد کردن حروف فارسی

در صورت فعال بودن این گزینه برای فیلد ، کاربر تمامی کارکترها به غیر از حروف فارسی را می تواند وارد کند. اگر کارکتر فارسی وارد کند پیام خطا ظاهر می شود. همچنین با انتخاب این گزینه فیلد به صورت چپ چین می شود.

ورودی فقط بصورت عدد

با فعال بودن این گزینه کاربر فقط عدد می تواند وارد کند. البته در گرویتی فرم یک فیلد عددی وجود دارد که امکانات جامعی در این زمینه در آن وجود دارد و این گزینه صرفا جهت تکمیل افزونه اضافه شده است.

شاید این سوال به ذهن شما برسد که شاید بتوان به کمک الگوهای متنی گرویتی فرمز چنین حالت هایی را بوجود آورد. اگر چه با وارد کردن الگوهای سفارشی می توان حالت های مختلفی برای ورودی فیلد مشخص کرد اما مواردی که در این افزونه وجود دارد را یا نمی توان با الگوها ایجاد کرد و یا به سختی و در صورت تسلط کامل روی الگوها می توان ایجاد کرد.

امکان مشخص کردن تعداد کارکتر مجاز

در نسخه 1.6 این افزونه امکان مشخص کردن تعداد کارکتر مجاز اضافه شد. اگر در فیلد تعداد کارکتر عدد 6 را مشخص کنید حداکثر 6 کارکتر در فیلد می توان وارد کرد.

امکان تغییر پیام خطا

در نسخه 1.6 افزونه ورودی فارسی گرویتی فرم  یک فیلد با عنوان پیام خطا اضافه شد.در صورتی که کارکتر غیرمجاز در فیلد وارد شود این پیام خطا نمایش داده می شود و اگر خالی باشد پیام خطای پیش فرض نمایش داده می شود.

تغییر متن خطا افزونه Gravity forms Persian Characters

با خرید و دانلود افزونه Gravity forms Persian Characters از راست چین از پشتیبانی و آپدیت محصول بهره مند خواهید شد.

مشاهده بیشتر


جهت خرید و دانلود این محصول کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *