جهان اسکریپت

دانلود رایگان اسکریپت و قالب و افزونه

دانلود رایگان افزونه جستجوی ایجکس، Ajax Search Pro

دانلود رایگان افزونه جستجوی ایجکس، Ajax Search Pro

جهت خرید و دانلود این محصول کلیک کنید

افزونه Ajax Search Pro | دانلود افزونه ajax search pro | افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس | افزونه جستجوی زنده ووکامرس | افزونه جستجوی پیشرفته ای جکس

افزونه Ajax Search Pro

افزونه Ajax Search Pro یک افزونه وردپرس کاربردی و حرفه ای ترین و قدرتمندترین افزونه جستجوی وردپرس به صورت ایجکس است که امکان جستجوی زنده و Ajax را فراهم می کند و دارای قابلیت های نامحدود برای ایجاد انواع فرم های جستجو می باشد که بدون شک هر سایت وردپرسی به آن نیاز خواهد داشت.

ایجاد سرچ باکس هایی برای انواع پست تایپ، برگه، نوشته، دسته بندی، برچسب، محصولات ووکامرس و ایزی دیجیتال دانلود (EDD)، دسته بندی محصولات، برچسب های محصولات، قابلیت استفاده از متاتگ ها مانند قیمت محصول، کاربران وبسایت، دانشجویان، اساتید و… که دارای قابلیت هایی از جمله تغییر استایل و سفارشی سازی نحوه جستجو می باشد در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس شما را شگفت زده خواهد کرد

برای آشنایی بیشتر با این افزونه وردپرس منحصر بفرد تا انتها با ما همراه باشید:

Ajax Search Pro

محبوبترین افزونه جستجوی ایجکس با بیش از 16000 فروش موفق در کدکنیون

گزینه های سفارشی سازی Ajax Search Pro
دانلود افزونه ajax search pro به همراه کد کوتاه اختصاصی

ویژگی های افزونه جستجوی پیشرفته Ajax Search Pro
قابلیت درگ و دراپ برای افزودن فیلدهای مختلف جستجو، ایجاد کدکوتاه برای هر فرم جستجو به صورت مجزا، تغییر استایل و ظاهر هم فرم بدون کدنویسی و با استفاده از ویرایشگر زنده، امکان استفاده در وردپرس شبکه، قرار دادن چک باکس برای دقیقتر کردن فیلدهای جستجو، افزودن عبارات پیشنهادی و تکمیل خودکار و سازگار با کلمات کلیدی گوگل، محدود کردن حروف برای شروع جستجو، تغییر آیکون و امکان بارگذاری آیکون دلخواه، ساختار فشرده برای محدوده های کوچک و… تنها بخشی از انبوه امکانات افزونه جستجوی ایجکس AJAX SEARCH PRO می باشد.

در ادامه به بررسی تصویری بخش های مختلف تنظیمات این پلاگین میپردازیم. با ما همراه باشید.

بخش اول: بررسی تنظیمات عمومی به صورت بخش به بخش در افزونه جستجوی ایجکس

تنظیمات عمومی Ajax Search Pro

اولین بخشی که برای ایجاد هر فرم جستجو با آن سر و کار داریم، منابع هستند. منابع در دو حالت اولیه و ثانویه برای مشخص کردن محدوده جستجو برای کاربر تعریف میشوند. منابع اصلی شامل پست تایپ های اصلی مانند برگه ها، نوشته ها، محصولات و سایر پست تایپ های مرجع در سایت خواهد بود. که در تصویر بالا قابل مشاهده و بررسی می باشد.

در بخش منابع ثانویه یا منابع 2 در افزونه Ajax Search Pro میتوانیم منابع درجه دو که شامل دسته بندی و برچسب محصولات، دسته بندی نوشته ها، فونت های استفاده شده در صفحه ساز و… را برای افزودن به سرچ باکس اضافه کنیم. این موارد بسته به منابع مورد استفاده در سایت شما قابل افزایش و کاهش هستند که به صورت خودکار در این بخش نمایش داده خواهند شد.

تنظیمات جستجو در افزونه جستجوی Ajax Search Pro

در سایت هایی که دارای چندین کاربر با دسترسی های متنوع هستند نیازمند موتور جستجویی هستیم که بتوانیم براحتی کاربر مورد نظر خود را در کمترین زمان و با مشخص کردن نقش آن کاربر بیابیم. این قابلیت را با زدن چند کلیک ساده در سرچ باکس اضافه کنید و کاربران سایت را شگفت زده نمایید!

تنظیمات موبایل در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس

در افزونه جستجوی پیشرفته ای جکس در بخش تنظیمات مربوط به نمایش در نسخه های موبایلی قابل ویرایش و تنظیم می باشد که برای هر فرم میتوانید حالت نمایش رو در نمایشگرهای موبایلی شخصی سازی کنید.

مرتب سازی در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس

ترتیب نمایش نتایج جستجو یکی از مهمترین اجزای یک سرچ باکس خواهد بود که کاربر براحتی بتواند بر اساس نوع پست تایپ و اولویت نتیجه جستجوی خود را مشاهده کنید. در این تب خواهید توانست ترتیب نمایش نتایج را برای کاربر بر حسب اولویت و نوع محتوا تغییر دهید.

گروه بندی در افزونه جستجوی ایجکس

در آخرین بخش تنظیمات عمومی قابلیتی وجود دارد که میتوانید نتایج جستجو را بر اساس برچسب، پست تایپ، کاربران و… گروه بندی کنید. به این منظور که اگر نتیجه ای در دسته های مختلف یافت شد، فقط در یکی از این گروه ها نمایش داده شود و سایر فیلدهای تکراری از نتایج مخفی بماند.

بخش دوم: بررسی تنظیمات جستجو در وردپرس شبکه در افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس

 

تنظیمات شبکه پلاگین جستجوی پیشرفته Ajax Search Pro

قابلیت منحصربفرد برای جستجو در وردپرس شبکه نیز در افزونه قدرتمند Ajax Search Pro وجود دارد که میتوانید در آن واحد با یک جستجو تمام وبسایت های موجود در شبکه را برای جستجوی خود بررسی کنید. البته این موضوع میتواند توسط مدیر شبکه محدود شود و فقط تعدادی از سایت ها در جستجو گنجانده شوند. و همچنین اگر تنها یک وبسایت در شبکه فعال باشد، نتایج فقط برای همان وبسایت نمایش داده خواهند شد.

بخش سوم: بررسی تنظیمات جستجو و گزینه های مربوطه

 

تنظیمات جستجو Ajax Search Pro

امکان نمایش فیلدهای مشخص از جمله دسته بندی ها، پست تایپ ها، محصولات و… در این بخش مدیریت از افزونه آجاکسی جستجو انجام می شود. به این منظور که کاربر با انتخاب هر فیلد نتایج جستجو را محدود کند تا سریعتر به نتیجه مطلوب برسد. همچنین نوع نمایش نتایج جستجو در حالت های عمودی، افقی، ایزوتوپیک، پلاروید نیز از همین زبانه ادیت میشود.

 

دانلود افزونه ajax search pro به همراه فیلترهای عمومی

اگر تمایل دارید جستجو فقط در عناوین وبسایت انجام شود می توانید فقط فیلد جستجو در عناوین را فعال کنید تا جستجو فقط در عناوین صورت بگیرد. همچنین امکان جستجو در محتوا و سایر بخش ها نیز ای همین بخش قابل مدیریت است.

 

تنظیمات محتوا Ajax Search Pro

درج فیلترهای اختصاصی از جمله دسته بندی ها، برچسب ها، دیدگاه ها، کاربران و… با قابلیت گذاشتن چکباکس فعال یا غیرفعال نیز برای محدودتر کردن محدوده جستجو قابلیتی بسیار کاربردی و مهم می باشد که سرعت جستجو را چندین برابر خواهد کرد. در این قسمت از پلاگین پیشرفته جستجوی آجاکس بسته به نوع وبسایت و تعداد درخواست های جستجو میتوان تمامی فیلترها را فعال یا غیرفعال کرد. لازم به ذکر است که این فیلترها بر اساس قالب یا افزونه های فعال وردپرس و پست تایپ های شناخته شده، به صورت خودکار شناسایی میشوند.

درج سایر فیلترها از جمله فیلتر بر اساس تاریخ، دسته بندی، برچسب ها، فیلدهای سفارشی، نمایش دکمه جستجو و… نیز در دیگر تب ها مدیریت خواهند شد.

 

تنظیمات پیشرفته افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس

آخرین تب در تنظیمات جستجو به این منظور استفاده میشود تا مدیر نحوه و منطق جستجو را مشخص کند. اینکه نتایج جستجو چگونه با هم ترکیب شوند، امکان نمایش پست تایپ ها و دسته های غیر مرتبط و… براحتی با زدن چند کلیک ساده قابل پیاده سازی خواهد بود.

بخش چهارم: بررسی تنظیمات ساختاری و فیلدها در افزونه جستجوی آجاکس 

 

تنظیمات ساختار باکس جستجو Ajax Search Pro

در تب ساختار باکس جستجو مواردی همچون متن نگهدارنده باکس جستجو، تراز باکس جستجو برای نمایش در صفحه، تعیین مارجین های بالا و پایین برای سرچ باکس و یا امکان مخفی کردن باکس کلی جستجو و فقط نمایش فیلدها وجود دارد که با فشردن چند کلیک قابل ویرایش می باشد.

 

Ajax Search Pro

در صورتی که نیاز دارید نتایج در صفحه ای مجزا برای کاربر باز شود دکمه رادیویی ” بازشدن نتایج در صفحه جدید” را فعال کنید تا بعد از پایان جستجو، به صفحه جدید منتقل شوید. متن های مربوط به جستجوهای بدون نتیجه نیز از طریق همین زبانه ویرایش میشود و قادر خواهید بود تا متن های دلخواه را جایگزین متن های پیشفرض کنید.

 

تنظیمات ساختار فشرده افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس

ساختار فشرده سرچ باکس در جاهایی مورد استفاده قرار میگیرد که در حالت عادی دارای فضای محدود است و شما این قابلیت را برای کاربر فراهم میسازید تا با کلیک روی دکمه سرچ، کل باکس جستجو نمایش داده شود. این ویژگی ساده ولی بسیار کارآمد برای سایت های فروشگاهی کاربرد زیادی خواهد داشت.

بخش پنجم: بررسی تنظیمات عبارات پیشنهادی و تکمیل خودکار

 

تنظیمات خودکار افزونه Ajax Search Pro

در تب تکمیل خودکار نتایج با مشخص کردن تعداد حروف تایپ شده در ابتدای جستجو، پست تایپ ها، دسته بندی ها، محصولات و… که با این حروف آغاز میشوند و در سایت شما وجود دارند بلافاصله نمایش داده خواهد شد. این امر باعث صرفه جویی در زمان و جلب اعتماد کاربر و در نتیجه موفقیت و رشد وبسایت شما میشود.

 تنظیمات عبارت پیشنهادی افزونه جستجوی پیشرفته ای جکس

هر سرچ باکس معتبر و پیشرفته ای باید به ویژگی عبارات پیشنهادی مجهز باشد تا کاربر را به سمت و سویی که مدیر سایت مشخص کرده هدایت شود. این قابلیت برای افزایش فروش دسته های خاص یا بازدید چند برابری یک دسته بندی از سایت بسیار پر کاربرد می باشد که بدون صرف زمان و استفاده همزمان از چند منبع شما را به هدفتان خواهد رساند.

 

 افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس Ajax

در صورتی که کلمات کلیدی مد نظر دارید و تمایل دارید کاربر با جستجوی این کلمات در وبسایت شما بماند خیلی ساده میتوانید این کلمات را در تب “عبارات و کلمات کلیدی پیشنهادی” مشخص کنید و کاربر با کلیک روی این کلمات به نتایج مورد نظر دست پیدا کند. این قابلیتی بسیار استراتژیک در امر سئو نیز می باشد.

بخش ششم: بررسی تنظیمات تغییر استایل و طرحبندی

 

امکانات افزونه جستجوی آژاکس

تغییر طرحبندی، قالب و ظاهر هر فرم جستجو یکی از اصلی ترین موضوعاتیست که با آن سر و کار داریم. امکانی که بدون یک خط کدنویسی برای شما فراهم است تا ظاهری دلخواه را برای سرچ باکس در نظر بگیرید. مواردی همچون تغییر رنگ، نوع نوشته ها، فاصله ها، بوردر و سایه در اولین تب تنظیمات استایل قرار داده شده است.

  • تمامی تغییرات ظاهری را میتوانید بدون بارگذاری مجدد صفحه در ویرایشگر زنده مشاهده کنید و در نهایت دکمه ذخیره فرم را فشار دهید.

 

تنظیمات استایل فیلد ورودی افزونه جستجوی پیشرفته Ajax Search Pro

ظاهر فیلد ورودی از جمله حاشیه، رنگ و فونت نوشته، رنگ و نوع کادر دور باکس را نیز از این قسمت میتوانید ویرایش کنید و طرحی دلخواه برگزینید.

 

تنظیمات آیکون افزونه جستجوی آژاکس Ajax Search Pro

ظاهر فیلد جستجو که شامل آیکون دکمه باز شونده، بکگراند تب، رنگ و فونت نوشته ها و… در زبانه “آیکون و منوی کشویی تنظیمات” امکان ویرایش و مدیریت دارد.

  • نکته مهم اینجاست که میتوانید آیکون های دلخواه خود را از سیستم آپلود کنید و بجای آیکون های پیشفرض استفاده نمایید.

 

تنظیمات استایل جستجو افزونه جستجوی پیشرفته ای جکس

ذره بین جستجو، آیکون بارگذاری، رنگ و سایه این آیکون ها به صورت نامحدود قابلیت شخصی سازی دارد و همچنین این امکان برای آپلود آیکون ها از سیستم نیز فراهم می باشد. به این منظور میتوانید آیکون این سرچ باکس را با آیکون های مورد استفاده در قالب هماهنگ کنید و زیبایی دوچندان به صفحات سایت بیفزایید.

 

CSS سفارسی در Ajax Search Pro

در نهایت و پس از بررسی تمامی تب های موجود در تنظیمات استایل و ظاهر فرم، میتوانید کدهای css  سفارشی خود را نیز وارد کنید. این کدها در هدر سایت اضافه خواهند شد.

بخش هفتم: بررسی تنظیمات پیشرفته

تنظیمات درون رزی و برون ریزی افزونه جستجو Ajax Search Pro

اگر قصد دارید از یک فرم در سایت های مختلف استفاده کنید نیازی به ایجاد مجدد ندارید و خیلی ساده با سیستم درون ریزی و برون بری فرم های جستجو، میتوانید هر فرم را به صورت نامحدود در سایت های مختلف استفاده کنید.

 

تنظیمات افزونه جستجوی ایجکس Ajax Search Pro

برای جذابیت بیشتر هم این امکان در نظر گرفته شده تا انیمیشن های متنوع را برای انواع نمایشگر تعریف کنید تا برای نمایش نتایج از این انیمیشن ها استفاده گردد. متن نمایش داده شده برای جستجوهای بدون نتیجه نیز از همین بخش ویرایش میشود.

 

تنظیمت کلمات کلیدی Ajax Search Pro

برای کلمات کلیدی که در بخش های بالاتر برای شما معرفی شد میتوانید استثنائاتی در نظر بگیرید تا این کلمات از محدوده جستجو خارج شوند. این کلمات پشت سر هم نوشته و با یک کاما از یکدیگر جدا میشوند تا برای سیستم جستجو قابل درک باشد.

گذری بر ویژگی های اصلی افزونه جستجوی ایجکس وردپرس

ویژگی های افزونه Ajax Search Pro

با خرید و دانلود افزونه Ajax Search Pro از راست چین از پشتیبانی واقعی کمتر از 24 ساعت و6 ماه ضمانت بازگشت وجه (نقدی) بهره مند خواهید شد.

لیست بروزرسانی ها

ورژن 4.21.8 - آذر ماه 1400
مشکل تجزیه کننده تصویر برطرف شد

ورژن 4.21.7 - آذر ماه 1400
رفع مشکل اسکریپت، که در آن حذف انیمیشن ها گاهی اوقات در برخی از مرورگرها مشکلاتی ایجاد می کرد
ترتیب - ترتیب نتایج (هر دو صفحه نتایج زنده و نتایج) اکنون در هنگام استفاده از منطق اولیه و ثانویه صحیح است.
مشکل اسکریپت لودر زنده نتایج برطرف شد
تجزیه کننده تصویر - اکنون زمانی که تنوع محصول تصویری نداشته باشد، تصویر والد محصول را دریافت می کند

ورژن 4.21.6 - آذر ماه 1400
گزینه ای برای تمرکز نوار جستجو در بارگذاری اولیه صفحه اضافه شده است

ورژن 4.21.5 - آبان ماه 1400
موتور جدول ایندکس - تصحیح نسخه قبلی برای برخی از استثناهای کاراکترهای خاص
موتور جدول ایندکس - بهبود مکانیسم تطبیق عنوان

ورژن 4.21.4 - آبان ماه 1400
رفع ایراد سازگاری با چندزبانگی
مشکل جستجوی پیوست جدول فهرست رفع شد
اعمال آرگومان اندازه تصویر برای تصاویر نتایج جستجو از فیلدهای سفارشی
سازگاری نتایج جستجو و موقعیت تنظیمات زمانی در عناصر با ویژگی‌های انتقال
فیلترهای فیلد سفارشی - {get_values} اکنون ویژگی‌های "order"، "exclude"، "post_type" و "post_status" را می‌پذیرد - تا فقط مقادیر موجود را از انواع پست‌های داده شده واکشی می‌کند و استثنائات را نیز مجاز می‌کند
تابع (..)get_asp_result_field اکنون دقیقاً همان عنوان، توضیحات و فیلدهای پیوند را در لیست نتایج زنده در هر مورد برمی گرداند.
فعالسازی و غیرفعالسازی طرح بندی جعبه فشرده - فوکوس خودکار اکنون با کلیک روی نماد جستجو
دکمه بازگشت مرورگر - اکنون افزونه سعی می کند پس از نمایش نتایج به آخرین مورد کلیک شده به عقب برگردد.
المنتور- بارگذاری دکمه بیشتر و اسکرول بی نهایت روی فیلترهای ویجت Elementor Posts
ویژگی بارگذاری بیشتر برای اسکریپت‌های غیر قدیمی رفع شد
منطق تگ های پست گم شده اضافه شد
مشکل جستجوی محتوای BuddyPress در محیط های چند سایتی برطرف شد
تجزیه کننده تصویر - اکنون مقادیر آرایه (تصاویر) را از منابع فیلد سفارشی کنترل می کند
آمار - ثبت جستجوهای غیر زنده
جدول فهرست - بهبود در تبدیل حروف کوچک و بزرگ کاراکترهای چند بایتی
تکمیل خودکار ورودی - هنگامی که فیلد ورودی در حال پیمایش است به درستی پیمایش نمی شود (ورودی متن طولانی)
لغو جستجو - اکنون آرگومان post__in را در صورتی که نتایج توسط افزونه های دیگر در صفحه نتایج فیلتر شوند، تنظیم می کند.
فیلتر صفحه نتایج Divi - اکنون باید به درستی راه اندازی شود تا با افزونه Ajax Search Pro کار کند
رفع مشکل ظاهر در IOS 15.1


ورژن 4.21.2 - شهریورماه 1400
رفع ایراد سازگاری با Polylang 
رفع ایراد مشکل جستجوی فهرست جدول

ورژن 4.21.1 - شهریورماه 1400
*** جدید:
انتخاب جدیدترین و قدیمی ترین تاریخ ها برای فیلتر مقادیر
صفحه بندی ایجکس برای ویجت المنتور
دکمه بازگشت مرورگر - اکنون سازگار با ویجت المنتور
*** بهبود:
بهبود ایندکس نتایح عناوین جایی که تعداد کاراکتر 0 باشد
رفع خودکار ایرادات اسکریپت های قدیمی
استفاده از "use strict"در فایل های جاوااسکریپت
حذف css های خطی و انتقال به فایل های مجزا
حذف شدن دسترسی های مستقیم جی کوئری
تغییر فاصله کش جستجو از 1 روز به 30 روز
رفع ایراد اسکریپت اسلایدر در زمان استفاده از پاپ آپ

ورژن 4.21 - شهریورماه 1400
*** جدید:
آپدیت اسکریپت های اصلی افزونه به منظور عدم وابستگی به jQuery در کارکرد
*** بهبود:
بهبود عملکرد استثنائات کلمات کلیدی در وردپرس شبکه
بهبود ایندکس کردن نام نویسنده پست (نام، نام خانوادگی ، نام مستعار و نامهای نمایشی)
بهینه سازی Google Lighthouse 
بهینه سازی روش بارگذاری اسکریپت
CSS بهینه سازی بارگذاری فونت
بهینه سازی بارگذاری مشروط
رفع مشکل چند زبانه - وقتی نتایج سازگاری چند زبانه خاموش است، صفحه نتایج طبق آن عمل خواهد کرد
المنتور - ریدایرکت به اولین نتیجه با المنتور
المنتور - هنگام فشار دادن دکمه "بازنشانی" هنگام پاک کردن نوار جستجو یا فیلترها، باید به حالت اولیه بازگردد.
دکمه برگشت مرورگر - اکنون بدون وارد کردن عبارت کار می کند
*** تغییرات:
تنظیمات بسیار قدیمی مرورگرها که مشکلاتی ایجاد میکرد، حذف شد
سبک سازی اسکریپت های قدیمی

 

از اینکه تا پایان با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

مشاهده بیشتر


جهت خرید و دانلود این محصول کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *